آخرین اخبار

سکوت 5 میلیارد دلاری برای مختومه کردن پرونده جمال خاشقجی

سکوت-5-میلیارد-دلاری-برای-مختومه-کردن-پر

الفباخبر: موضوع قتل روزنامه نگار عرب "جمال خاشقجی" و قساوت پادشاهی سعودی آنچنان در شبکه های خبری جهان دست به دست می شود که سفیر ترکیه اعلام کرد بن سلمان با پیشنهاد رشوه 5 میلیارد دلاری به اردوغان، وی را در این پرونده دعوت به سکوت و خاتمه پرونده کرده است.


الفباخبر: موضوع قتل روزنامه نگار عرب "جمال خاشقجی" و قساوت پادشاهی سعودی آنچنان در شبکه های خبری جهان دست به دست می شود که سفیر ترکیه اعلام کرد بن سلمان با پیشنهاد رشوه 5 میلیارد دلاری به اردوغان، وی را در این پرونده دعوت به سکوت و خاتمه پرونده کرده است. به گزارش الفباخبر، این ماجرا به یک افتضاح سیاسی برای حکومت سعودی تبدیل شده است و ریاض در پی هزینه کردن برای حل این موضوع نظایر سایر رفتارهای مشابه خود با کمک دلارهای نفتی است. روز جمعه هیاتی از عربستان راهی ترکیه شدند تا درباره ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی با مقامات ترکیه گفتگو کنند. پیش از این گاردین فیلمی را منتشر کرده است که حرکت تیم ترور سعودی را از فرودگاه تا کنسولگری برای قتل جمال نشان می دهد. همچنین نیوز ویک در توئیت ارسالی خود مطرح کرده است: مقامات ترک مدعی شده اند جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد دولت عربستان در دست خود ساعت اپلی می بست که می تواند سر نخ هایی از قتل او ارائه کند. روزنامه ایران نیز در یادداشت سیاسی خود تحت عنوان خاشقجی و نقابی که از چهره افتاد به قلم عباس خامه یار نوشته است: جمال از معدود نویسندگان و روشنفکران عربستانی نسل خود بود که خیلی سعی می کرد واقع بین، عقلگرا، میانه رو و مستقل ظاهر شود. نگاه متفاوت و گاه منتقدانه او به مسائل داخلی و سیاست های خارجی، به ویژه مخالفت با روابط عربستان با رژیم صهیونیستی و شرکت او در همایش "سعودی، اشتباهات گذشته و خطرات آینده" که در لندن برگزار شد، عامل خصم پادشاه عربستان شده است. وی که اخیراً دفاعیات و حمایت های کاسب کارانه و مبتذل ترامپ از زمامداران تازه کار عربستان را برای کشورش پر هزینه و سنگین می دانست، شاید تصور نمی کرد خود نیز قربانی این حمایت ها شود. البته عباس خامه یار در نوشته خود در جایی از همراهی خاشقجی با دستگاه امنیتی سعودی می نویسد و در جای دیگر از مخالفتش با این رژیم و اقدامات آن سخن می گوید که شاید این موضوع نشان از چرخش در گرایش های خاشقجی بوده است.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه کوثر 2 بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز