آخرین اخبار

دیپلماسی عزت‌مندانه به ریال جان بخشید

دیپلماسی-عزت‌مندانه-به-ریال-جان-بخشید

الفباخبر - مهری مرتضایی : مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی و عاملانی که در بالاترین سطوح تصمیم‌گیری نفوذ کرده و از مصونیت‌هایی نیز برخوردار بودند این روزها به نتایج خوب خود نزدیک می شود.


الفباخبر - مهری مرتضایی : مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی و عاملانی که در بالاترین سطوح تصمیم‌گیری نفوذ کرده و از مصونیت‌هایی نیز برخوردار بودند این روزها به نتایج خوب خود نزدیک می شود. در این شرایط است که مصونیت در قبال گستاخی با قاطعیت رنگ می بازد وشاهد تغییر رویه برخی افراد صاحب نفوذ ولو در رده های بالا  هستیم که تا پیش از این با طفره رفتن از پاسخگویی به اساسی‌ترین سوالات مردم با این بهانه که اقتصاد ادبیات خودش را دارد، مثلاٌ در انتشار فهرست ثبت و سفارش‌کنندگان کالامقاومت می کردند.  این روز ها چنین واکنش هایی در سایه پیگیری مردم و نهادهای قضایی  رنگ باخته است. افکار عمومی در پی خواسته‌ها و مقاومت در استیفای حقوق خود بسیاری از دستگاه‌ها را وادار به تغییر رویه کرده است تا «تخلف» و «مصونیت» در کنار هم قرار نگیرند و حداقل جامعه خبر اختلاس‌ها را با فاصله زمانی بیشتری از هم بشنود. صدور حکم اعدام سه تن از مفسدان اقتصادی ولو به طور غیرقطعی و حکم حبس قطعی 33 نفر از افرادی که خدا می‌داند ضربات مهلک آنان چه زمانی پیکره اقتصاد و معیشت عمومی را التیام خواهد بخشید، از خبرهای خوش رفتار مقتدرانه و عزتمندانه این روزها است. اگرچه فهرست‌های اصلی که البته نام‌های ستاره دار و درخشانی را  در خود جای داده است، هنوز قرائت نشده‌اند ولی سیاست های مقتدرانه قوه قضائیه به سادگی از کنار این اسامی نخواهد گذشت. اکنون مبارزه با نفوذی‌ها و آنانی که به تعبیر ما می‌توانند در مسئولیت‌های کلیدی مختلفی باشند، شکل جدی به خود گرفته است و انتظار می رود برخورد با عواملی که سرنخ  خروجی سایت‌های خبری مخصوص  نرخ‌های دلار و سکه را همچنان در اختیار دارند آغازشود و نتایج آن به مردم اعلام گردد. روز گذشته که به روز خوش ریال و سقوط دلار تبدیل شد این شبکه ها هنوز دست از مقاومت خود برای بالا نگهداشتن نرخ سکه و ارز برنداشتند. حتی عصرگاه دیروز در حالی که نرخ دلار به کانال ده هزار تومان رسید و در برخی از شهرهای بزرگ، سیل افرادی که دلارهای خانگی خود را به زیر قیمت ده هزار تومان عرضه می‌کردند جایی در اخبار این سایت‌ها نداشتند. سایت‌های مشخصی که بعداً معلوم شد جناب آقای «ف» یکی از منابع اصلی تأمین و هدایت اطلاع به آنها بوده است و فربهی خود را با فروریختن بنیان‌های اقتصاد پیوند زده اند، نیازمند همین برخوردهای قاطع ومقتدرانه هستند.  طبیعی است این سیاست کنترلی و نظارت کننده، گریبان آنها را به شدت خواهد فشرد. در همین مسیر حتی سایت‌هایی که در بورس در پی معرفی «بهین» ‌ها هستند و عملکرد سودار آنها صدای اعتراض وزیر صنعت را نیز درآورده است. قطعاً نیاز به برخوردهای اقتدارآمیزی خواهد داشت. جا دارد که بر این عزتمندی ها ، پاسخ کوبنده به مواضع نظامی داعش در پاسخ به حادثه تروریستی اخیر اهواز را نیز بیفزاییم که به‌گونه‌ای دیگر اقتدار کشور را نمایان کرد. اگر این دو موضوع را با قطع امید از الحاق به لوایحی که سالیانی است غربی‌ها از طریق آن به ما متاع پوچ فروخته‌اند پیوند بزنیم ،تصویر روشنی از این سیاست های عزتمندانه به جامعه ارایه کرده ایم و با جلب اعتماد عمومی به دست اندرکاران جامعه، قدمی برای ترمیم سرمایه های اجتماعی  برداشته ایم و راه‌ها راهموارتر کرده ایم.
bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز