دریاچه ارومیه حالا باید در فهرست اماکن دیدنی و گردشگری دیده شود

دریاچه-ارومیه-حالا-باید-در-فهرست-اماکن-دیدنی-و-گردشگری-دیده-شود

الفبا- دریاچه ی اُرومیه با نام سابق دریاچه ی رضاییه، در شمال غربی ایران و در منطقه ی آذربایجان واقع شده‌است.


به گزارش الفباخبر، این دریاچه طبق آخرین تقسیمات کشوری، بین دو استان آذربایجانشرقی وغربی قرار گرفته است.

پارک ملی دریاچه ی ارومیه پس از مرداب انزلی، از جالب‌ترین و نغزترین زیستگاه‌های طبیعی جانوران در ایران به‌شمار می‌رود. این زیست بوم بصورت بین‌المللی توسط یونسکو به عنوان منطقه تحت حفاظت به ثبت رسیده‌است.

سازمان محیط زیست ایران اکثر نقاط این دریاچه را به عنوان پارک ملی شناسایی نموده‌است.
دریاچه ی ارومیه ، بزرگ‌ترین دریاچه ی داخلی ایران و دومین دریاچه ی آب‌شور دنیا است. این دریاچه، بزرگ‌ترین آبگیر دایمی آسیای غربی است که در شمال غرب فلات ایران قرار دارد.
آب این دریاچه بسیار شور بوده و بیشتر از رودخانه‌های زرینه‌رود، سیمینه‌رود، تلخه رود، گادر، باراندوز، شهرچای، نازلو و زولا تغذیه می‌شود.

فرماندار اسکو در همین خصوص می گوید: ظرفیت های گردشگری ایلخچی و احیای دریاچه ارومیه با ساماندهی مناسب، رونق اقتصادی را در پی دارد.

بابک رضی منش گفت: تغییر و تحول، برنامه، ایده و انگیزه جدید را به هر مجموعه تزریق می‌کند و مبنای انتصاب مدیران براساس اصل شایسته سالاری، کارآمدی و همسویی با برنامه‌ها و اهداف دولت صورت می‌گیرد.

وی وجود ظرفیت‌های بخش ایلخچی در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری را فرصتی بی نظیر برای توسعه پایدار این بخش برشمرد و بر استفاده حداکثری از این مزیت‌ها و برنامه ریزی برای بارور کردن آنها تاکید کرد.

فرماندار شهرستان اسکو توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی در راستای حفظ هویت فرهنگی را بسیار مهم دانست و افزود: فرهنگ فولکلور بخش ایلخچی، مراسم و آئین قربانیِ، آداب و رسوم سنتی فرصتی بزرگ در توسعه گردشگریِ فرهنگی باید تقویت و رویداد نگاری گردد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این بخش و احیای دریاچه ارومیه بر استفاده حداکثری از ظرفیت این سواحل تاکید کرد و خواستار ساماندهی این سواحل زیبا جهت استفاده گردشگران و رونق اقتصادی منطقه شد.

رضی منش با اشاره به اقدامات بسیار مهم و ارزشمند دولت تدبیر و امید در راستای احیای دریاچه ارومیه ابراز کرد: باید این اقدامات برای مردم و افکار عمومی تبیین شود؛ از ابتدای سال ۹۲ و شروع به کار دولت شاهد افزایش ۸۸ سانتی متری ارتفاع و وسعت ۶۴۷.۵ کیلومتر مربع دریاچه ارومیه بوده‌ایم.

فرماندار شهرستان اسکو خواستار تلاش مضاعف بخشدار جدید برای ارتقای شاخص‌های اقتصاد و تولید روستایی و برنامه ریزی برای ایجاد درآمد پایدار در روستاهای این بخش شده و افزود: توجه به توسعه زیرساخت‌های ورزش روستایی و خصوصاً توسعه ورزش بانوان از اولویت‌های دیگر بخشدار جدید است.

انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه البرز بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز