آخرین اخبار

سردیس سرباز هخامنشی به همراه رئیس جمهور به ایران بازگشت

سردیس-سرباز-هخامنشی-به-همراه-رئیس-جمهو

الفباخبر: هم‌ زمان با بازگشت رئیس‌ جمهوری از مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، سردیس سرباز هخامنشی که به‌ صورت غیرقانونی از ایران خارج شده بود، به ایران بازگشت.


الفباخبر: هم‌ زمان با بازگشت رئیس‌ جمهوری از مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، سردیس سرباز هخامنشی که به‌ صورت غیرقانونی از ایران خارج شده بود، به ایران بازگشت. به گزارش الفباخبر، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره این سردیس گفت: نقش برجسته سردیس هخامنشی (سر سرباز هخامنشی) حدود 80 سال پیش به صورت غیرقانونی از ایران خارج شده بود که با رایزنی های بین المللی و نیز پیگیری های حقوقی چندی پیش موفق شدیم این نقش برجسته ارزشمند را از دادستانی نیویورک تحویل بگیریم. او افزود: این اثر 90 سال پیش در ایران کشف شد و چند سال بعد از ایران خارج شد و از کانادا و آمریکا سر در آورد که خوشبختانه بعد از پیگیری های حقوقی، در دولت تدبیر و امید موفق به بازگراندن این اثر ارزشمند تاریخی شدیم. این اثر تاریخی سال گذشته در حراجی در نیویورک کشف شد و با ارائه اسناد به دادستانی نیویورک مشخص شد که متعلق به ایران است و به صورت غیرقانونی به فروش گذاشته شده است. بازرسان این پرونده اعلام کرده‌اند این نقش‌ سنگی که ۱.۲ میلیون دلار ارزش دارد و در اختیار دو فرد ساکن لندن بوده است.
bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز