آخرین اخبار

خرید کشتی کروز برای توسعه صنعت گردشگری جزیره آشوراده

خرید-کشتی-کروز-برای-توسعه-صنعت-گردشگری

الفباخبر: سواحل شهرستان و زیر ساخت‌های گردشگری دریایی شهرستان ترکمن مورد بازدید محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل بنادر و کشتیرانی کشور، نور قلی پور نماینده شورای اسلامی غرب استان گلستان، غراوی معاون عمرانی استانداری، الیاس هیوه‌چی فرماندار و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت.


الفباخبر: سواحل شهرستان و زیر ساخت‌های گردشگری دریایی شهرستان ترکمن مورد بازدید محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل بنادر و کشتیرانی کشور، نور قلی پور نماینده شورای اسلامی غرب استان گلستان، غراوی معاون عمرانی استانداری، الیاس هیوه‌ چی فرماندار و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت. به گزارش الفباخبر، فرماندار شهرستان ترکمن در حاشیه این بازدید گفت: شهرستان ترکمن به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود دارای پتانسیل بالایی در صنعت گردشگری است. برای پیشبرد اهداف اقتصادی شهرستان ترکمن، توسعه برنامه‌های گردشگری یکی از بهترین راه‌های شکوفایی و اشتغال زایی در این شهرستان است. وی افزود: سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به شهرستان ترکمن و بازدید از سواحل بندرترکمن فرصت مغتنمی برای موضوع پیگیری کسب مجوزهای انتقال کشتی گردشگری، تفریحی و مسافربری کروز به آب‌های خزر است و ما از ایشان برای تسهیل بهره‌ برداری از این کشتی در اسکله و بندر ترکمن درخواست کردیم. پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی و بهره‌برداری از کشتی مسافربری کروز در بندرترکمن برای بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ نفر بلکه بیشتر به‌ صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد. الیاس هیوه‌ چی اعلام کرد: هم‌اکنون این کشتی در آب‌های ترکیه است و برای استقرار در آشوراده باید از رودخانه بزرگ ولگا انتقال یابد. وی ادامه داد: این کشتی گردشگری و مسافربری کروز از ۵ طبقه و ۱۸۰ سوئیت و سالن اجتماعات و بخش‌های مختلف تفریحی تشکیل یافته است، همچنین ۷ فرورند قایق برای نقل و انتقال مسافران در آب‌های کم‌عمق وجود دارد. فرماندار شهرستان ترکمن در پایان گفت: وجود بافت فرهنگ کهن ترکمن و سایر اقوام در این شهرستان فرصت خوبی برای جذب گردشگران و توسعه صنایع توریسم و صنایع دستی در این شهرستان است و راه‌اندازی کشتی مسافربری و گردشگری کروز در آب‌های بندرترکمن می‌تواند سبب ایجاد تبادلات تجاری و اقتصادی خوبی با کشورهای دوست همسایه همچون؛ آذربایجان، ترکمنستان و روسیه شود.
dayins.com bmi.ir izbank.ir hsinsur.com pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز