آخرین اخبار

ارز دولتی به زائران اربعین پرداخت نمی شود

ارز-دولتی-به-زائران-اربعین-پرداخت-نمی-ش

الفباخبر : اختصاص دلار 7 هزار تومانی به زائران اربعین،اساسا در دستور کار نبوده و قرار نیست ارزی به عنوان ارز مسافرتی با نرخ نظام یکپارچه معاملات ارزی به زائران اختصاص داده شود.


الفباخبر: اختصاص دلار 7 هزار تومانی به زائران اربعین، اساسا در دستور کار نبوده و قرار نیست ارزی به عنوان ارز مسافرتی با نرخ نظام یکپارچه معاملات ارزی به زائران اختصاص داده شود. به گزارش الفباخبر به نقل از ایسنا، شایعاتی که این روزها پیرامون ارز مسافرتی برای زائران اربعین به نقل از برخی مسئولان منتشر شده و در آن به تأمین ارز اربعین با دلار حدود 7 هزار تومانی اشاره شد واقعیت ندارد؛ لذا به این گروه از متقاضیان، ارز ارزان‌ قیمت برای سفر داده نمی شود. در حالی که پیگیری موضوع از منابع مطلع حوزه ارزی با این توضیح همراه بود که قرار نیست به هیچ عنوان ارزی با نرخ نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی) در قالب ارز مسافرتی به زائران پرداخت شود و آنان باید ارز مورد نیاز خود را از بازار تامین کنند، اما هزینه ویزای این مسافران با توجه به نرخ روزانه نیما به حساب سفارت عراق در ایران از سوی بانک مرکزی حواله خواهد شد. در این حالت دیگر هیچ اسکناسی به طور مستقیم به زائران اربعین داده نمی‌ شود. بنابراین برخلاف برخی خبرها، قرار بر این نیست که ارزی به عنوان ارز مسافرتی با نرخ نیمایی در اختیار زائران اربعین قرار گیرد؛ بلکه فقط هزینه ویزای زائران در قالب حواله ارزی با نرخ نیما پرداخت می‌ شود و ارز سفر باید از بازار و همانند سایر مسافران تهیه شود. گفتنی است با وجود حضور سالیانه بیش از دو میلیون ایرانی در مراسم اربعین در کشور عراق، نه تنها امکانات ابتدایی همچون پارکینگ مناطق مرزی، سامانه‌ های حمل‌ونقل و ... با مشکل مواجه می‌ شود، که قیمت آنها نیز افزایش می‌ یابد و زائران را که عموما از اقشار متوسط و ضعیف هستند با مشکل مواجه می‌ کند.  

گرانی بلیت هواپیما

در همین رابطه بررسی نرخ‌ های جدید پرواز عتبات در اربعین امسال نیز حاکی از افزایش ۸۰ تا ۱۰۰ قیمت‌ ها نسبت به نرخ بلیت پرواز های سال گذشته دارد. مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از قیمت 2/4 تا 2/7 میلیون تومانی پرواز های عتبات عالیات در ایام اربعین امسال خبر داده است به گونه ای که نرخ‌ گذاری صورت گرفته ایرلاین ها که جا به‌ جایی زائران به عتبات عالیات را انجام می‌ دهند بر اساس نرخ منظم و منطقی در نظر گرفته شده است. با همکاری بانک مرکزی و سازمان هواپیمایی کشوری، بلیت پرواز های نجف و بغداد در ایام اربعین از 2/4 تا 2/7 میلیون تومان تعیین شده است. این نرخ ها در شرکت‌ های هواپیمایی، نهایی و مصوب شده و اجرا خواهد شد.
dayins.com bmi.ir izbank.ir hsinsur.com pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز