خرید آسان خانه با وام 300 میلیونی و بازپرداخت 30 ساله/ واسطه‌ها حذف می‌شوند

Los Angeles

الفباخبر : پیشنهاد افزایش نرخ تسهیلات خرید مسکن به 300 میلیون تومان با مدت بازپرداخت 30 سال از سوی عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح شده است که باید در انتظار تحقق آن نشست.


الفباخبر : پیشنهاد افزایش نرخ تسهیلات خرید مسکن به 300 میلیون تومان با مدت بازپرداخت 30 سال از سوی عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح شده است که باید در انتظار تحقق آن نشست. به گزارش الفباخبر، به نقل از باشگاه خبرنگاران، هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس از افزایش نرخ تسهیلات مسکن با بازپرداخت طولانی مدت خبر داد که مراحل ابتدایی و پیشنهادی خود را طی می کند. وی ادامه داد: با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی در کشور تسهیلات کنونی خرید مسکن پاسخگوی متقاضیان نیست و به همین دلیل پیشنهاد افزایش تسهیلات را به دولت ارائه کرده‌ایم. این عضو کمیسیون مجلس افزود هدف از این پیشنهاد خارج کردن مسکن از حالت رکود نسبی است که اثر مثبت آن بیش از تبعاتی است که در بازار ایجاد می کند.  

افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات،خریداران واقعی را به بازار مسکن هدایت می‌کند.

بهادری با بیان اینکه افزایش طول مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن به 30 سال موجب می‌شود که خریداران واقعی از آن استفاده کنند، افزود: با اجرای این طرح مانع ورود دلالان و سوداگران می‌ شویم و تنها اجازه پرداخت به متقاضیان داده می‌ شود. وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون سرمایه‌ های سرگردان در بازار مسیر درست خود را پیدا نکرده‌اند، گفت: به نظر می‌ رسد که وضعیت کنونی اقتصادی کشور پایدار نباشد و به زودی شاهد بهبود بازار مسکن باشیم. عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: با توجه به نیاز جدید مسکن به سرمایه‌گذار، تدابیر لازم برای تعادل عرضه و تقاضای مسکن را در نظر گرفته‌ ایم و تا چند ماه آینده این شرایط بهبود می یابد. وی در پایان تأکید کرد: دولت باید برای بهبود بافت‌ های فرسوده تمرکز خود را افزایش دهد و سرمایه‌ ها را به این سمت هدایت کند زیرا نوسازی بافت‌ های فرسوده مانع از هدر رفت سرمایه‌ ها می‌ شود. گفته می شود حدود 76 درصد از صنایع مرتبط با ساخت و ساز مسکن هستند و با رونق پروژه های ساختمانی سایر صنایع نیز فعال خواهند شد.