آخرین اخبار

پرده برداری از رفتارهای عجیب در کاخ سفید

پرده-برداری-از-رفتارهای-عجیب-در-کاخ-سفی

الفباخبر : باب وود وارد، محقق آمریکایی علوم ارتباطات و روزنامه نگار واشنگتن پست که در فاش شدن رسوایی واترگیت و استعفای "ریچارد نیکسون" ، رئیس جمهور اسبق آمریکا، نقش اساسی داشته است در کتاب جدید خود تحت عنوان "وحشت : ترامپ درکاخ سفید" از وحشت افرادی صحبت می کند که برای دونالد ترامپ کار می کنند و نگرانند که او چیزهایی را امضا کند یا دستوراتی بدهد که امنیت ملی یا امنیت مالی کشور یا جهان را به مخاطره بیندازد.


پرده برداری از رفتارهای عجیب در کاخ سفید / روزنامه نگار آمریکایی پس از رسوایی نیکسون به سراغ ترامپ رفته است

الفباخبر : باب وود وارد، محقق آمریکایی علوم ارتباطات و روزنامه نگار واشنگتن پست که در فاش شدن رسوایی واترگیت و استعفای "ریچارد نیکسون" ، رئیس جمهور اسبق آمریکا، نقش اساسی داشته است در کتاب جدید خود تحت عنوان "وحشت : ترامپ درکاخ سفید" از وحشت افرادی صحبت می کند که برای دونالد ترامپ کار می کنند و نگرانند که او چیزهایی را امضا کند یا دستوراتی بدهد که امنیت ملی یا امنیت مالی کشور یا جهان را به مخاطره بیندازد. به نظر می رسد که این روزنامه نگار برجسته پس از رسوا نمودن نیکسون ، اینبار به سراغ ترامپ رفته است. او مصاحبه ای با شبکه "سی بی اس" در مورد کتابش داشته است که فرازهایی از آن را مرور می کنیم.
  دستیارانی مانند گری کوهن، مشاور ارشد سابق امور اقتصادی و راب پورتر دبیر کارکنان کاخ سفید عملا اسنادی را از روی میز رئیس جمهور در اتاق بیضی کاخ سفید، مانند یک نامه برای خاتمه دادن به تجارت با کره جنوبی، سرقت کردند تا ترامپ نتواند آنها را امضا کند چون می دانستند اینها کشور را به مخاطره خواهند انداخت. ترامپ یادش نمی ماند اگر چیزی روی میزش نباشد، اگر چیزی برای اقدام فوری در دسترس نباشد، کنار می رود. مقامات غیرمنتخب مانند کوهن و پورتر آگاهانه مانع از اقدامات رئیس جمهور منتخب می شدند ؛ یعنی دقیقاً برعکس کاری که یک کارمند کاخ سفید قرار است انجام دهد - در هشت کاخ سفید دیگر، من هرگز نشنیدم که افرادی از کارکنان کاخ سفید درگیر چنین اقدامات فوق العاده ای بشوند. رئیس جمهور ترامپ، آمریکا را غیرقابل چشم پوشی نمی داند. او آمریکا را یک احمق می داند که متحدان و شرکای تجاری از آن سوءاستفاده می کنند. او با گله به مشاورانش می گفت : شما چیزی از تجارت سرتان نمی شود. آنها فقط می خواهند ازهمه محافظت کنیم ... و پولش را هم بپردازیم. دغدغه رئیس جمهورآمریکا این است که واشنگتن سالانه 3.5 میلیارد دلار برای استقرارنظامیان در کره جنوبی به عنوان خط نخست دفاع دربرابرکره شمالی می پردازد. او دریک جلسه گفت : "من نمی دانم چرا آنها (نظامیان آمریکایی) آنجا هستند. باید آنها را به خانه برگردانیم". ترامپ درجلسه ای دیگربه جیمز ماتیس وزیردفاع درباره اینکه چرا آمریکا 28 هزارنظامی در کره جنوبی دارد، گفته بود : "ما این کار را برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم می کنیم". رئیس جمهور آمریکا خود را درحلقه ژنرال های درحال خدمت و بازنشسته ای قرارمی دهد که همگی درافغانستان خدمت کرده اند. اما او قبل ازاینکه درباره راهبرد جدیدی برای افغانستان تصمیم بگیرد، تاکید داشت با نیروهای وظیفه ای که درافغانستان خدمت کرده بودند نیز ملاقاتی داشته باشد. یک روز بعد دراین نشست او به تندی بر ژنرال ها تاخت و گفت :"من اهمیتی به شما آقایان نمی دهم ". ترامپ خطاب به ماتیس، جوزف دانفورد رئیس ستاد ارتش و اچ آر مک مستر مشاورامنیت ملی وقت گفت : سربازان پیاده خیلی بهتر ازشما می توانند امور را اداره کنند". او سپس 25 دقیقه به سرزنش و توبیخ ژنرال ها و مقامات ارشد پرداخت. وقتی ترامپ از یک قرارداد تجاری که ویلبر راس وزیر بازرگانی با مذاکره با چین به دست آورده بود ناراحت شد، در یک جلسه در کاخ سفید او را به شدت شماتت کرد و گفت : " این یک قرارداد وحشتناک است. سر ما کلاه گذاشتند... تو دیگر آن آدم سابق نیستی. تو دیگر مذاکره کننده خوبی نیستی. تو شکست خورده ای. دیگر به تو اعتماد ندارم". وقتی گری کوهن مشاور اقتصادی از بی میلی رئیس جمهور برای محکوم کردن نژادپرستان سفیدپوست بابت خشونت ورزی آنها در شارلوت ویل ناراحت شده بود، برای استعفا به کاخ سفید رفت. به گفته وودوارد، ترامپ گفت : " نمی توانی استعفا کنی. من به تو برای اصلاح مالیات نیاز دارم. اگر بروی، این خیانت است." و بعد ترامپ او را از استعفا منصرف کرد.
dayins.com bmi.ir izbank.ir hsinsur.com pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز