آخرین اخبار

واگذاری 71 بنگاه به ارزش 35 هزار میلیارد ریال به بخش خصوصی

واگذاری-71-بنگاه-به-ارزش-35-هزار-میلیارد-ری

الفباخبر: جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: سازمان خصوصی سازی موفق شد 37 درصد عرضه ها از لحاظ تعداد و 12 درصد بنگاه از لحاظ ارزش را به بخش خصوصی واگذار کند.


الفباخبر: جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: سازمان خصوصی سازی موفق شد 37 درصد عرضه ها از لحاظ تعداد و 12 درصد بنگاه از لحاظ ارزش را به بخش خصوصی واگذار کند. به گزارش الفباخبر وی خاطرنشان کرد: دفع موانع واگذاری بخش بزرگی از شرکت ها در دولت دوازدهم در دستور کار قرار گرفت و در این مدت با انتقال هیچ شرکتی به گروه فعالیت های غیر قابل واگذاری موافقت نشد. سبحانی در مورد فهرست بنگاه های مصوب قابل واگذاری اظهار داشت: در سال جاری 2برابر فهرست مصوب در سال گذشته، بنگاه واگذار شده است. وی در مورد رقم این واگذاری ها در دولت 11 و 12 نیز گفت: حدود 480 هزار میلیارد ریال از سهام و دارایی متعلق به دولت و شرکت های دولتی واگذار شده که این میزان 22 درصد ارزش کل واگذاری ها را شامل می شود.

کلیه قراردادهای رد دیون دولت های گذشته قطعی شد

سبحانی همچنین بابت رد دیون دولت از جمله 115 هزار میلیارد ریال به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد گفت: کلیه قراردادهای منعقد شده در دولت های گذشته که مرتبط با رد دیون بوده اند قطعی شدند. وی همچنین گفت: فرآیند رد دیون دولت متوقف گردید و هم اکنون شاهد مدار رقابتی جدیدی هستیم که در آن سهم بخش خصوصی واقعی در دولت یازدهم به 67 درصد و در دولت دوازدهم به 100 درصد حجم کل واگذاری رسید.

واگذاری 69 درصد بنگاه ها

سبحانی اعلام کرد: 2000 بنگاه در فهرست بنگاه های قابل واگذاری قرار گرفت که از سال 1380 تا پایان مرداد ماه امسال این واگذاری ها انجام شد. وی افزود: 69 درصد این واگذاری ها که 1371 بنگاه را در بر می گیرد یا به طور کامل واگذار شد یا از فهرست واگذاری ها خارج گردید که 4 بنگاه در پیشنهاد خروج از فهرست و 625 بنگاه نیز در حال واگذاری هستند.

98 درصد سهام عدالتی ها سود گرفتند

به گفته سبحانی 40 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت شماره شبای خود را وارد سامانه کرده اند که 3200 میلیارد تومان سود میان این مشمولان توزیع شد. به این ترتیب 98 درصد سود خود را دریافت کردند و فقط باقی مانده مشمولانی که شماره شبای خود را با تأخیر وارد سامانه نمودند نیمه اول شهریور ماه سود خود را دریافت می کنند. البته این مقام مسئول هیچ توضیحی در مورد افراد بازمانده مشمول سهام عدالت که هنوز موفق به وارد کردن شماره شبای خود به سامانه نشده اند نداد. یادآور می شود سازمان خصوصی سازی پیش از این اعلام کرده بود که زمانی را به این منظور اختصاص خواهد داد.
bmi.ir izbank.ir pasargadinsurance.ir bsi.ir einsure.kins.ir si24.ir alborzins.com ba24.ir armanins.com melico.ir ttbank.ir postbank.ir
نرخ سکه و ارز