آخرین اخبار

گمانه زنی های واگذاری ٢٥ ساله جزیره کیش به چین

گمانه-زنی-های-واگذاری-جزیره-کیش

الفبا: در حالی که ظرفیت های عظیم جزیره کیش دستخوش گرایشات کاملا متفاوت مدیریتی در طول سال های اخیر بوده است، نگرانی واگذاری ١٠٠ در صدی آن به دولت چین به مدت ٢٥ سال نیز یک گمانه نگران کننده است.


الفبا: در حالی که ظرفیت های عظیم جزیره کیش دستخوش گرایشات کاملا متفاوت مدیریتی در طول سال های اخیر بوده است، نگرانی واگذاری ١٠٠ در صدی آن به دولت چین به مدت ٢٥ سال نیز یک گمانه نگران کننده است. سابقه قرارداد ترکمانچای به قدری در اذهان مردم مانده است که نسبت به تکرار موارد مشابه آن حساسیت بالایی از خود نشان می دهند. آن گونه که شنیده می شود، قوت گرفتن واگذاری ٢٥ ساله جزیره کیش به چین و پس از آن تشکیل کنسرسیوم مرکب از روسیه و انگلیس اگر صحت داشته باشد، چه فاجعه ای به بار خواهد آورد. البته روشن است که دولت روسیه با به دست آوردن جزیره کیش به آرزوی دیرینه اش برای دسترسی به آب های گرم خواهد رسید و انگلیس نیز با حضور مستقیم در این جزیره کنترل تمام کشورهای نفت خیز خلیج فارس را به دست می گیرد و البته دولت چین با به دست گرفتن مشتریان اقتصادی جزیره کیش که به بندر آزاد منطقه تبدیل خواهد شد، سالانه میلیارد ها دلار از سرمایه های ملت ایران را خواهند برد. یادمان است که اجاره کشتیرانی در خلیج فارس به چین چه سرو صدایی به راه انداخت ؛ به گونه ای که بلعیدن منابع غنی آبی آن توسط سیستم های قدرتمند مکش کشتی های چینی تمام ماهیگیران و فعالان کسب و کارهای خرد را بیکار کرد و با سکوت مسئولان اجرایی همراه بود. با توجه به مواردی که تاکنون دیده شده، امید است که این موضوع تحقق نیابد.
انتهای پیام

دریافت شبا بیمه کوثر بانک سپه بانک توسعه تعاون بانک رفاه بنر بانک سامان بیمه آسیا بیمه سینا بیمه پاسارگاد بیمه سامان بیمه پارسیان بیمه حکمت بانک ایران زمین بانک آینده
نرخ سکه و ارز